تعمیر یخچال در کرج تاریخ ثبت : 1398/02/15_10:58

نحوه شستن ظروف در ماشین ظرفشویی


ماشین های ظرفشویی فرایند استرلیزه کردن را انجام نمی دهند . برای استرلیزه کردن باید ظرف به مدت 15 دقیقه در معرض بخار تحت فشار با دمای 121 درجه سانتی گراد قرار گیرد .

 نحوه شستن ظروف در ماشین ظرفشویی :

ماشین ظرفشویی اساسا روبوتی است که وظیفه آن شستن و آبکشی ظرف های کثیف است . کافی است ظرف ها را درون ماشین قرار دهید ، ماده شوینده را اضافه کنید و پس از تنظیم سیکل های شستشو ، ماشین را روشن کنید . اما مراحلی که درون ماشین ظرفشویی طی می شود خیلی مفصل تر از اینهاست . این ماشین ها برای انجام وظیفه شان معمولا هشت مرحله را طی می کنند . پر کردن آب در حوضچه ، حرارت دادن به آب تا رسیدن به دمای مناسب ، شلیک فواره های آب به ظرف ها ، خالی کردن آب کثیف ، پاشیدن آب اضافی به ظرف ها برای آبکشی ، خالی کردن دوباره آب و حرارت دادن با هوا برای خشک کردن ظرف ها .

تعمیرات لوازم خانگی در کرج

ماشین های ظرف شویی علاوه بر تمام این مراحل ، برای اطمینان از درست کارکردن به طور مرتب خودشان را کنترل می کنند زمان هر یک از سیکل ها و مراحل کار توسط تایمر یا کامپیوتری کوچک به دقت تنظیم می شود . در ماشین های ظرفشویی حسگری حرارتی قرار دارد که با کنترل مداوم حرارت آب و هوای درون ماشین از بیش از حد گرم شدن و آسیب دیدن ظرف ها جلوگیری می کند . حس گر دیگری نیز در ماشین نصب شده است که در صورت بالا آمدن سطح آب با باز کردن مجرای فاضلاب مانع از غوطه ور شدن ظرف ها و سرریز شدن آب می شود . در برخی از ماشین های ظرفشویی حسگری وجود دارد که میزان کثیفی آب ریخته شده از ظرف ها را تشخیص می دهد . هر وقت که آب ریخته شده ازظرف به حد کافی تمیز باشد ، این حسگر تشخیص می دهد که ظرف کاملا پاک شده است .

 

ازآنجایی‌که عنصر گرما در اکثر ماشین‌های ظرف‌شویی در پایین قرار دارد، قرار دادن اقلام پلاستیکی در پایه‌ی پایینی می‌تواند آن‌ها را ذوب یا پیچ‌وتاب دهد.
چاقوها و قاشق‌ها را در سبد کارد و چنگال قرار دهید. به‌طورکلی، چاقوهای خطرناک یا تیز باید به‌صورت دستی شسته شوند، زیرا شستشوی آن‌ها در ماشین ظرف‌شویی خسته‌کننده هستند.
هرگونه وسایل چوبی باید در ماشین ظرف‌شویی وارد نشود. ظروف بزرگ‌تر را در قسمت بالای ماشین ظرف‌شویی قرار دهید. قاشق غذاخوری را با کاسه رو به پایین تنظیم کنید تا آب در آن‌ها جمع نشود.

قطعات بزرگ از کارد و چنگال می‌تواند اسپری کردن را از لوله‌ها، نازل‌ها و دستگاه‌های چرخشی جلوگیری کند. این موارد باید در سبد بالایی قرار داده شود.
بررسی کنید که بازوها چرخشی و دستگاه‌های چرخشی آزادانه چرخش می‌کنند و هیچ مانعی در برابر لوله یا افشانه‌ها وجود ندارد.
مواد غذائی بزرگ را از ظروف پاک‌کنید و به سطل زباله بریزید. چیزهایی مانند استخوان‌ها، دانه‌ها، پوست و غیره را حذف کنید. هر چیز ضخیم باید برداشته شود، درحالی‌که نمی‌خواهید غذاهای خود را شستشو کنید، شستشو با چنگال کثیف و یا دستمال‌سفره باعث نتایج بسیار خوبی خواهد شد. پاک کردن ظروف با دستمال‌کاغذی منجر به نتایج بسیار بهتر بعد خواهد شد.

ماشین های ظرفشویی فرایند استرلیزه کردن را انجام نمی دهند . برای استرلیزه کردن باید ظرف به مدت 15 دقیقه در معرض بخار تحت فشار با دمای 121 درجه سانتی گراد قرار گیرد . با توجه به این که در اغلب ماشین های ظرف شویی در خلال مرحله شستشوی بهداشتی از ترموستاتی استفاده می کنند که در 75 درجه سانتی گراد فعال می شود و فعال شدن ترموستات یعنی پایان مرحله ، بنابراین دما هرگز به دمای مورد نیاز استریلیزه کردن نخواهد رسید .

صی حام یک اپلیکیشن فروش و تعمیرات لوازم خانگی در کرج است  ، که در حوزه ی درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی در کرج ، تعمیر یخچال در کرج،تعمیر جاروبرقی در کرج،تعمیر لباسشویی در کرج و تعمیر ظرفشویی در کرج  در اختیار شما قرار گرفته است . با نصب صی حام ، دیگر نیازی نیست که وقتتان را صرف پیدا کردن بهترین تعمیرگاه و فروشگاه کنید. در منزل خودتان باشید و فقط با چند کلیک ساده ، خریدی آسان و تعمیراتی به صرفه را تجربه کنید و لذت ببرید.

تعمیر یخچال ، تعمیر لوازم خانگی ، تعمیرات لوازم خانگی در کرج ، تعمیر یخچال در کرج، تعمیر جاروبرقی در کرج،تعمیر لباسشویی در کرج،تعمیر ظرفشویی در کرج ، ماشین ظرفشویی ، فروش و تعمیرات لوازم خانگی در کرج ، درخواست آنلاین تعمیر لوازم خانگی در کرجکلمه کلیدی :

ماشین ظرفشویی

نام نویسنده :سپیده شاه مرادی. الگام